Jdi na obsah Jdi na menu
 


chyby v líčení...

19. 9. 2009

Chyba číslo 1: Nadmíra make-upu

K tomuto “zlozvyku” se nejčastěji uchylují děvčata v pubertálním věku, která chtějí zakrýt nevzhledné akné. Vůbec si přitom neuvědomí, že kvůli tomu nemusí na jedno použití vypotřebovat půlku lahvičky. Stačí opravdu jemná povrchová vrstva, která pleť sjednotí a zakryje nedokonalosti. Vždy pamatujte na to, že efekt musí vypadat přirozeně, make-up musí splynout s vaší pletí. Proto make-up vybírejte pečlivě, ke každému typu se hodí jiný. Nezapomínejte také na tón vaší pleti. Na bledé pokožce bude vypadat příliš tmavý make-up směšně. To samé platí samozřejmě i naopak.

Chyba číslo 2: Pudrová maska

Tato chyba je velmi častá. Ženy nanesou co největší vrstvu pudru a tajně doufají, že se pleť nebude lesknout po celý den. To je ale omyl. Místo přirozeného vzhledu obličeje si vytvoří jakousi tuhou pudrovou masku, která vypadá velmi nepřirozeně. Obzvláště dobře jsu vidět nánosy pudru především na nose. A jak tedy napravit tuto kosmetickou hrubku? Jednoduše. Ráno naneste nepatrnou vrstvu pudru na make–up. Tu pravidelně obnovujte po 3-5 hodinách (dle typu vaší pleti). Budete vypadat úžasně přirozeně a vaše tvář se lesknout nebude.

Chyba číslo 3: Obličejový rám

Další velmi častá chyba. Make-up je naprosto perfektní, ale co je to platné, když jste zapomněla, že vaším obličejem vaše tělo nekončí. Pokud váš obličej jasně zdobí “hranice” z make-upu, zato váš krk jím zůstává líčidly netknutý, je to špatně. Tyto dvě oblasti by měly být stejně tónované. Proto vždy malé množství make-upu naneste i na krk, docílíte tak souměrnosti.

Chyba číslo 4: Přísná paní učitelka

Když rty potřete příliš tmavou rtěnkou či rtěnkou v “jedovatě” nepřirozeném odstínu, budete vypadat zbytečně přísně, zmenší a zúží vám to rty a ještě k tomu budete vypadat starší. Takže se pokud možno těchto barev vyvarujte a nahraďte je barvami pastelovými a zářivými.

Chyba číslo 5: O deset let starší

Opět chyba především mladších dívek, které se tmavými stíny a masivními linkami snaží vypadat starší. Bohužel tento look úplně pohřbí jejich mladistvou krásu. Mladé dívky si neuvědomují, že jim ke kráse stačí jedna vrstva řasenky, průhledný lesk a zdravíčko.

Chyba číslo 6: Laciná “kráska”

Každá z nás chce být co nejkrásnější. Média nám podsouvají, že máme mít obličej jako panenka Barbie – velké oči, malý nosík a rty XXL velikosti. Ženy mají snahu stát se jejich kopiemi už jen proto, aby splnily módní diktát. A tak potkáváme na ulicích ženy s křiklavě modrými očními stíny, tlustými černými linkami, řasami těžknoucími pod tíhou mascary, tvářemi jako klaun a křiklavě rudými rty. Mnohdy si ani neuvědomí, že ménně je někdy prostě více. Proto se vždy zaměřte jen na jednu část vašeho obličeje a tu zvýrazněte.

Chyba číslo 7: Slepený chomáč řas

Toto módní faux pas se občas nevyhne žádné z nás. Pohled na chumel slepených řas žádného muže však neokouzlí. Proto naneste pouze malou vrstvu řasenky, ta postačí k prodloužení, zhuštění, vytvarování a zvýraznění řas. Řasy malujte pečlivě, obtisky na víčkách a pod nimi vám na kráse nepřidají.

Chyba číslo 8: Klaunova tvář(enka)

Trocha tvářenky dokáže váš obličej krásně rozzářit a dodat mu svěží výraz. Pokud to s tvářenkou ovšem přeženete, riskujete, že budete vypadat “jako od kolotočů”. A to přece nechcete, že? Proto nanášejte pouze malou vrstvu na lícní kosti. Lépe vám to půjde pokud se usmějete či našpulíte rty jako ryba.

Chyba číslo 9: Brežněvovo obočí

Spousta žen kdoví proč nechá růst obočí jako dříví v lese. Patrně si myslí, že je nedůležité a nemá žádný speciální význam. Ale to se pletou. Právě pěkně vytrhané a zvýrazněné obočí dodá vaší tváři šmrncovní výraz. Proto se chopte pinzety a začněte trhat. Sledujte při tom přirozenou linii obočí a nevytrhejte ho příliš! Milimetr tenké obočí už opravdu neletí, teď se nosí širší upravované obočí v přírodní barvě. Co mám na mysli přírodní barvou? Barva obočí by měla být maximálně o dva tóny tmavší či světlejší než je vaše barva vlasů. Blondýny s černým obočím už zkrátka odvál čas.

Chyba číslo 10: Příliš tvrdé linky

Linky jsou skvělou kosmetickou vychytávkou, když se správně nakreslí. Někdo však dělá tu chybu, že celé oko nevzhledně orámuje masivní černou linkou, ve snaze vykouzlit “kočičí oči”. Ale celá věc má opačný efekt – oči jsou opticky zmenšeny a celý look vypadá příliš tvrdě. Jak to tedy provést abychom líčení trochu zjemnili? Linku na spodním víčku ještě dostínujeme černým očním stínem a do koutku dáme perleťově bílý stín, to oči opticky zvětší. Horní linku uděláme tenkou, na konci s malým výběžkem. Řasy pak namalujeme jednou vrstvou černé řasenky a je hotovo.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář