Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak si zprávně mýt vlasy?!

19. 9. 2009

Mnoho způsobů, ale ne všechny jsou správné

Rychlovkou vlezeme do sprchy, kde si namočíme vlasy, na dlaň si vymáčkneme nějaký ten šampón a dáme ho na hlavu. Začneme vlasy “drbat”, všemožně muchlat, aby se šampón dostal všude. Potom opět rychlovkou vlasy smyjeme. Na dlaň si dáme kondicionér a stejným způsobem s ním “naložíme”, poté nás čeká již poslední splachování. Dále pokračujeme pomocí ručníku. Vlasy jím “dokonale” vysušíme… Neboť spěcháme, ručník vyměníme za fén a důkladně vlasy usušíme.

Tak co, líbí? Samozřejmě nějaké věci a postupy tento “majitel” vlasů měl správné, některé však nikoliv. Jaké sem nepatří a které bychom měli přidat?

Jak mít dlouho zdravé a silné vlasy

Určitě ještě před tím, než se vydáme vstříc osvěžující sprše, je potřeba vlasy pročesat, neboť takto zbavíme vlasy přebytečného zbytku laku, tužidla, či jiných vymožeností. Dále už nezbývá než vlasy pořádně namočit, tedy připravit je na příchod šampónu. Šampón však nedávejme na vlasy rovnou! Dokonce totiž ani nestačí dát  si ho na dlaň, jelikož takto se nám dostane jen na jedno místo! Je potřeba šampón rozetřít po celých dlaních (i mezi prsty) a oběma rukama vlasy pročesávat. Uděláme-li tak, šampón se nám dostane po celé hlavě. Vlasy pak jemně ”čistíme”, přitom bychom však neměli vlasovou pokožku nijak dřít, jelikož to vede k jejímu podráždění!

Nyní šampón spláchneme a celý proces opakujeme podle potřeby a délky vlasů. Až důkladně šampón smyjeme, může přijít řada na kondicionér. Postup nanášení kondicionéru není pro někoho zcela stejný. Shodná je příprava v podobě rozetření po dlaních, avšak oproti šampónu by se neměl kondicionér dostat k vlasové pokožce. To by způsobilo rychlý postup mastění vlasů. Vlasy tedy jen jako by pohladíme a tím kondicionér naneseme. Dle konkrétního výrobku ho budeme, nebo nebudeme smývat. Používáme-li kondicionér smývatelný, nechejme je působit alespoň dobu, kdy si stačíme v duchu přeříkat celou abecedu :-)

Sušení, aneb jdeme do finále

Základní pravidlo pro sušení zní: Vlasy ručníkem nedřeme! Dále je vhodnější nechat vlasy volně uschnout, ale některé z nás bohužel si vlasy myjí ve spěchu, tudíž si nemohou dovolit mít hodinu mokrou hlavu. Naštěstí nám v tomto případě pomůže praktický fén, při jehož používání však dbejme na to, abychom ho měli nejméně 10 cm od vlasů – vlasy by se tak mohly spálit a vysušit.

Pokud se budete řídit těmito radami a doporušeními, měly by vaše vlasy být pěkně silné a zdravé, takové, jaké je každá z nás chce mít!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář